Home › Fakty i mity tyczące się owoców acai i ich skuteczności

Tuesday, April 25 2017, 20:56

Fakty i mity tyczące się owoców acai i ich skuteczności

Pomimo powiekszenia zainteresowania owocami acai w przeciągu ostatnich lat utworzono wokoło właściwości wspomnianego owocu dużo mitów. Jakie tezy są potwierdzone, a jakie twierdzenia to mit? Prawda!. Jagody acai niwelują wolne rodniki na skutek zawartości antyoksydantów które hamują ich aktywność. Potrzebne bywają także we wzmacnianiu odporności, obniżeniu „złego” cholesterolu, co ma wpływ na funkcjonowanie układu sercowo-naczyniowego. Owoce wspomagają spalanie tkanki tłuszczowej, nasila metabolizm, stymuluje trawienie – zatem sprawdzają się w odchudzaniu i to właśnie w tym kontekście cenione są one najlepiej.

Z pewnością warto zaznaczyć, że tylko jagody nie spowodują cudów – konieczne jest przestrzeganie zbilansowanej diety i ćwiczeń – wówczas wyniki mogą być znaczne.

Zawartość kwasów nienasyconych Omega w owocach ma wpływ na sprawność umysłową i funkcjonowanie układu nerwowego, także mózgu.

Zaletą uzywania owoców palmy brazylijskiej może być również znaczne wygładzenie, nawilżenie i ujędrnienie skóry – a to dzięki fitosterolom, które w owocach też się znajdują.Mity odnoszą się głównie tez, że owoce zawierają mnóstwo wapnia i białka. Oczywiście jedynie owoce acai nie zniwelują schorzeń, jakich leczenie wspomagają. To wyłącznie dodatek do leczenia i fragment profilaktyki zdrowia. Oczywiście suplementy z owocami acai nie do końca są w 100% naturalne – kumulują mnóstwo dodatków, które zawarte winny być na etykiecie suplementu. Decydując się na suplementację jagodami acai, w wybranej formie dostępnej na rynku warto nie tylko poznać zalety jagód, ale i możliwe przeciwwskazania do ich stosowania, bo i takie istnieją. Nie trzeba wierzyć również we wszystkie informacje podawane przez przyjaciół, czy sprzedawców owocó acai – jak widać bywają one nieprawdziwe..