Home › Jakim sposobem utrzymać sylwetkę po diecie?

Tuesday, April 25 2017, 21:03

Jakim sposobem utrzymać sylwetkę po diecie?

Bezlik ludzi żyje w błędnym przekonaniu, że dieta to wyłącznie nietrwały czas w ich życiu. To właśnie jest najczęstsza przyczyna powrotu do wagi sprzed procesu tracenia kilogramów. Profesjonaliści zaznaczają, że restrykcyjne tracenie wagi, jakie zresztą nie zawsze jest należyte, może stanowić wyłącznie swego typu początek do późniejszych zmian.

Bezpiecznie jest szczupleć około pięciu kilogramów w ciągu miesiąca. Wówczas organizm ludzki "nie wariuje" i nie domaga się dostarczania mu tych składników, do jakich przyjmowania był dopasowany. Pierwszym etapem tracenia wagi ma być w następstwie tego jednodniowa głodówka, która zezwoli oczyścić nam się z nagromadzonych toksyn. Następny cykl to dieta właściwa.

Tutaj wybór jest w zasadzie niezwykle obszerny. Największą renomą z racji efektywności cieszy się jednakże wysokobiałkowa dieta Dukana, dieta 1500 kcal, dieta kapuściana i owocowa. Ostatnim etapem jest podtrzymanie efektów, inaczej całkowita zmiana dotychczasowych nawyków żywieniowych. Od tego właśnie momentu śmiały plan powinien być zbilansowany w taki sposób, by dostarczać organizmowi wszelkich niezbędnych składników odżywczych. Niezwykle znacząca jest też aktywność fizyczna. Bez niej wynik jojo jest tylko kwestią czasu. Nie trzeba niemniej jednak, wbrew pozorom, notorycznie uczęszczać na siłownię oraz poddawać się skomplikowanym treningom.

Równie skuteczne będą również codzienne, intensywne spacery, zmiana środka lokomocji z auta na rower a także relaks w postaci wycieczek na miejską pływalnię bądź na pobliskie szlaki krajoznawcze..